21-27 Ekim haftası burç yorumları

21-27 Ekim haftası burç yorumları

Yükselen Koç
Haftaya kırılgan bir ruh haliyle başlayabilirsiniz. Haftanın ilk günü oluşacak olan bu duygusal hassasiyet gece kendini bambaşka ve heyecanlı bir hale dönüştürebilir. Aşk ve romantizm içeren durumların kendini daha çok göstereceği özellikle Salı ve Çarşamba günleri sevgiliniz ya da eşinizle yapacağınız planlar size keyif verebilir. Sanatsal faaliyetler veya çocuklarınızla geçireceğiniz vakit de verimli geçebilir. Perşembe ve Cuma günleri iş arkadaşları, çalışma alanınızda yapacağınız düzenlemeler ve rutin işlerinizle ilgili konular sizi biraz yorabilir ama sonrasında elde edeceğiniz başarı ve kolaylık sizi fazlasıyla motive edecektir. Yine bu dönem kişisel bakım ve tedavilerinizle ilgilenmeyi de unutmamalısınız. Hafta sonu eşiniz ya da arkadaşlarınızla vakit geçirebilir ve onların tercihlerine uymak durumunda kalabilirsiniz. Haftanın geneline hakim ve en belirgin alan finansal konular olacak gibi görünüyor. Krediler, borçlar, ödeme ve alacaklar yoğun gündem oluşturabilir. Güçlü kimselerden destek görebilir ve yapacağınız ödemelerle kısmen rahatlayabilirsiniz. Yine dikkat etmeniz gereken diğer nokta da ilişkiler olacak. Eş, aile, patron ve iş ilişkisi içinde olduğunuz kimselerle zıtlaşmamaya gayret edin. Fevri kararlar almaktan kaçınmalı ve sakinliğinizi korumalısınız.

Yükselen Boğa
İkili ilişkilerin yoğun şekilde gündeminizde olacağı zamanlara giriyorsunuz. Ortaklık yaptığınız kişiler iş ortamında sizi yormaya devam ederken aynı durumu evde eşinizden yana da hissedeceksiniz. Baskın ve kontrolcü halleri sizi yorsa da önemseyip kıskanmaları da zaman zaman hoşunuza gitmeyecek değil. Çatışma ve gerginliğin kaçınılmaz olduğu bu haftalarda her zamanki sakinliğinizi korumalı, samimiyetle kendinizi ifade etmelisiniz. Haftanın ilk günü yoğun bir iletişim trafiği içine girebilirsiniz, Salı ve Çarşamba günleri eviniz ve ailenizle ilgilenebilir ya da aile büyükleriyle bir araya gelebilirsiniz. Ebeveynlerinizle ilgili sorumluluklar almanız mümkün. Perşembe ve Cuma günlerini ikili ilişkilerinizle ilgili sorunları çözmek için değerlendirebilirsiniz, çocuklarınızla ilgili ekstra sorumluluklar almak durumda kalabilirsiniz. Hobilerinize zaman ayırabilir veya sevdiğiniz insanlarla planlar yapabilirsiniz. Hafta sonu çalışıyorsanız iş ortamındaki gerilimlere dikkat! Sağlık sorunu olanlar bu zamanı tedavi için değerlendirebilir, ihmal ettiği konularda destek alabilirler. Detox ve diyet için uygun günler.

Yükselen İkizler
Günlük hayatınızda önemli değişiklikler yaşayacağınız zamanlar içindesiniz. İş ortamınız, rutin alışkanlıklarınız, sağlığınız, evcil hayvanlarınız gibi konularla daha çok ilgilenmek durumda kalabilirsiniz. Çalışma ortamınızda değişiklikler meydana gelebilir, yeni bir çalışan alabilir ya da bir arkadaşınızla duygusal ilişkiler içine girebilirsiniz. Sağlığınızla ilgilenmeniz gereken bu dönem checkup yaptırabilir, diyet ve spora başlayabilir ya da bir evcil hayvan edinebilirsiniz. Komşu, yakın çevre ve akraba ilişkilerinizde yoğun bir haberleşme durumu yaşanabilir, dedikodular duyabilir veya bir anlaşmazlığa son verebilirsiniz. Evde vakit geçirmek istediğiniz perşembe ve Cuma günleri özellikle aile meseleleri sizi meşgul edebilir, misafirler ağırlayabilirsiniz. Hafta sonu romantik planlar yapmak, gezmek, çocuklarla aktivitelere katılmak ya da uğraştığınız bir hobiyle ilgilenmek için uygun zamanlar. Şansınızı değerlendirin.

Yükselen Yengeç
Aşk hayatınıza hareket, tutku ve bolca krizin yaşanacağı bir sürece giriyorsunuz. Artan istek ve arzularla sağlıklı kararlar veremeyebilirsiniz bu dönem. Tutku ve ihtiras içeren ilişkiler başta heyecanlı görünse de siz, ihtiyacınız olan şefkati bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Haftanın ilk günü duygusal enerjiniz yüksek olmakla birlikte kırılgansınız da. Salı ve Çarşamba günleri algı ve düşünceleriniz maddi konulara yönelecek, paranız ve kazançlarınızla ilgileneceksiniz. Harcamalarınızda artış olabilir ve bu durum sizi kaygılandırabilir. Gerilim oluşturmadan durumu yönetmeli ve başkalarına yansıtmamalısınız bu halinizi. Perşembe ve Cuma günleri zihinsel olarak daha aktif olacaksınız, ticari girişimler için değerlendirilebilir. Yine bu günlerde edindiğiniz bilgileri verimli biçimde kullanabilir, aldığınız eğitimlerde konuları daha çabuk öğrenebilirsiniz. Kısa seyahatlere çıkabilir, önemli tecrübeler elde edebilirsiniz. Hafta sonu evinizde vakit geçirmek isteyebilir, basit tamirat ve onarım işleriyle ilgilenebilirsiniz. Beklenmeyen misafirler de kapınızı çalabilir.

Yükselen Aslan
Evinizle ilgili önemli kararlar vereceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Satmak, kiralamak ya da yatırım yapmak için yeni bir mülk edinmek isteyebilirsiniz. Taşınmak istediğiniz muhit veya şehre gidebilir, ailenizden ayrı bir ev tutmak isteyebilirsiniz. Aile büyükleri özellikle babanızla ilgili gündemleriniz olabilir. Haftanın ilk günleri duygusal destek ve motivasyona ihtiyacınız olabilir, yakınlarınızdan ilgi bekleyebilirsiniz. Salı ve Çarşamba günleri kişisel bakım ve kuaför ziyareti için uygun zamanlar, sonuçları memnun edici olabilir. Perşembe ve Cuma günü yeni kazançlar elde etmek için yatırım planları yapabilir, fazla mesaiye kalabilirsiniz. Tedbirli hareket etmeli ödeme ve harcamalarınızı iyi kontrol etmelisiniz. Hafta sonu kısa yolculuklar ve eş dost ziyaretleri yapabilir, sosyal medyada fazla görünür olabilirsiniz. Bilgi trafiğiniz artıyor bu zamanı eğitim alarak da değerlendirebilirsiniz. Kemik ve eklem sağlığınıza dikkat etmeli, tedbirli olmalısınız.

Yükselen Başak
Ticari ilişkilerinin hareketleneceği, sık sık seyahat edeceğiniz, iletişim trafiğinizin artacağı, komşu kardeş ve yakınlarla bol bol gündemler yaşayacağınız bir dönem sizleri bekliyor. Akrabalarınızla süre gelen sorunlar varsa yüzleşmek sorunları çözmek adına bu zamanı değerlendirebilirsiniz. Yakında geri hareketine başlayacak olan Merkür, önümüzdeki zamanlarda iletişim sorunlarına ve yanlış anlamalara neden olup durumu daha da zorlaştırabilir. Teknolojik ve iletişimsel cihazlarda Merkür retrosunda sorunlar daha çok yaşanacağı için tedbir almalı, özellikle aracınızı bakıma götürmelisiniz. Ruhsal farkındalığınızın artması ve kendinizi dinlemek için haftanın ilk günleri biraz izin verin kendinize ve hayatı sorgulayın. Biraz bunalsanız da benliğinizle yüzleşmek tam da ihtiyaç duyduğunuz şey aslında. Hafta sonu para konularını gözden geçirebilir, bütçe çalışması yapabilir, tasarrufa gidebilirsiniz.


Yükselen Terazi
Haftanın ilk gününü kariyerinizle ilgili durumunuzu değerlendirerek geçirebilirsiniz. Salı ve Çarşamba günleri kalabalık iş toplantıları ve organizasyonlar içinde olabilir, grup çalışmaları yapabilir ya da farklı sosyal ortamlar içine girebilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri rüyalarınız ve bilinçaltınız aktif olabilir, bu dönem manevi çalışmalar yapmak sizi güçlendirip iyi hissettirecektir. Asıl haftanın geneline hakim olan en belirgin konu ise kazanç ve parasal konulardaki gelişmeler olacak gibi görünüyor. Venüs parasal konularda sizi destekleyebilir bu dönem. Kazancınızla ilgili önemli değişiklikler yaşanabilir, yeni bir girişimde bulunabilir, yatırım yapabilir ya da kendi işinizi kurmaya karar verebilirsiniz. Bu süreçte gergin ve tahammülsüz hissedebilirsiniz, fevri hareketlerden kaçınmalı ve sert çıkışlardan uzak durmalısınız. Mars ilişkilerinizi zora sokabilir. Hafta sonu sorumluluklarınız artıyor.

Yükselen Akrep
Takıntılı, sorgulamacı ve kuşkucu olabileceğiniz bu dönem ilişkilerinizde daha empatik olmaya gayret etmelisiniz. Duygu ve sezgilerinizi dinlemeli, sert tutum ve egodan vazgeçmelisiniz. Venüs’ün de etkisiyle artan cazibeniz ve iletişim becerilerinizle bu zamanı iyi değerlendirmeli, önemli konu ve projelerinizi güçlü kimselerle paylaşmalı, fikirlerinizi hayata geçirmelisiniz. İnsanları hayli etkilediğiniz bu dönemi fırsat olarak görmeli ve gereken girişimlerde bulunmalısınız. Kendinizi eleştirmenin ve kaygılı duygu durumunun size hiçbir faydası yok, zaman kaybetmeden kendinizi ortaya koymalısınız. Merkür retrosundan önceki bu zamanı çok iyi değerlendirmeyi unutmayın. Haftanın ilk günleri aile büyükleri ve üslerinizle ilişkilerinize dikkat etmeli alınganlıktan uzak durmalısınız. Annenizle ilgili anlaşmazlıklar yaşayabilir ya da iş yerinizdeki kadınlarla çekişme içine girebilirsiniz. Gereksiz paranoyalar sizi ve çevrenizi yorabilir kendinize inanmalısınız. Hafta sonu dinlenmek, meditasyon ve arınma çalışmaları yapmak, bol bol dua etmek faydalı olacaktır.

Yükselen Yay
Haftanın ilk günleri kredi ve ödemelerle ilgili sorumluluklarınızı yerine getirdikten sonra akademik ve hukuksal konularınızla ilgilenebilir, pasaport veya vize işlemleriyle uğraşabilir, yurt dışından birileriyle görüşebilirsiniz. Hafta ortası iş yerinde üslerinizle ilgili anlaşmazlıklar yaşamanız da mümkün. İş, görev ya da pozisyon değiştirebilirsiniz. Hafta sonu sosyal ilişkiler ve katılacağınız organizasyonlarda sorunlar yaşayabilirsiniz. Canınızı sıkan durumlar gelişebilir ve önemli kararlar alabilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Haftanın genelinde hakim olacak derin ve psikolojik yüzleşmeler kendini rüyalarla birlikte daha da açığa çıkarabilir. Bilinçaltınızda gizlediğiniz birçok konuyla yüzleşebilirsiniz bu dönem, spritüal ve psikolojik destek almak sorunları fark etmek adına büyük fayda sağlayabilir. Sezgileriniz de artıyor, iç sesinizi dinlemeli ve ilah bağlantınızı güçlendirmelisiniz.


Yükselen Oğlak
Emeklerinizin karşılığını maddi manevi almak sizi motive edebilir bu hafta. Krediler, ödeme ve ortak paralar gibi konularda kendinizi daha cesur hissediyorsunuz ama fazla özgüven zararlı olabilir. Riskli kararlar vermemeli, tedbirli olmalısınız. Hafta ortasında manevi, kültürel ve felsefik konulara ilginiz artabilir ve bu alanlarda araştırmalar yapabilirsiniz. Önemli bilgiler elde edebilir ve hayata bakışınızı değiştirebilir, büyük farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Yurt dışı bağlantıları ve eğitim gibi konularla da ilgilenebilirsiniz. Hafta sonu işiniz ve aile büyüklerinizle ilgili sorumluluklarınız olabilir, biraz yorulabilirsiniz. Sosyal çevrenizde önemli gelişme ve gündemler sizi ciddi kararlar almaya zorlayabilir. Yeni bir çevre edinebilir, size faydası olamayan kişi ve ortamlardan uzak kalmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Kova
Hafta ortasına kadar ikili ilişkilerde önemli gelişmelerin yaşanacağı zamanlar. Eşiniz ya da ortaklarınızla önemli karar alabilir ya da evlenmek isteyebilirsiniz. Para alışverişi, miras, nafaka, burs, krediler gibi konular Perşembe Cuma günleri gündeminiz olabilir. Yine bu günler ufak operasyonlar geçirmeniz de mümkün görünüyor. Kariyerinizle ilgili büyük gelişmelere açık bir sürece giriyorsunuz. İş değişikliği yapabilir, terfi alabilir ya da kendi işinizi kurmaya karar verebilirsiniz. Hafta sonu uzak seyahatler, basın yayın gibi konular, yabancı kültürler ve uluslararası bağlantılar gündeminizi meşgul edebilir. Akademik çalışmalar yapabilirsiniz bu dönem.

Yükselen Balık
Manevi yanınız güçleniyor, ilham, fikirsel ve sanatsal yetenekleriniz artıyor. Eğitim için başka bir ülkeye gidebilir ya da yurt dışından iş teklifi alabilirsiniz. Yabancı kültürleri deneyimlemek ve seyahat etmek bu dönem size çekici gelebilir. Hafta ortası rutin hayatınızla ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeli, hayat kalitenizi arttıracak alışkanlıklar edinmelisiniz. Şifa çalışmaları yapın, bol bol egzersiz ve diyet ekleyin hayatınıza. Çalışma ortamınızda iş arkadaşlarınızla bazı gelişmeler yaşanabilir. Eşinizle paylaşımınız arttığı Perşembe ve Cuma günleri beraber yeni kararlar alabilir, ortaklarınızla bir meseleyi çözebilirsiniz. Hafta sonu harcamalarınızı dengelemek adına girişimler yapabilirsiniz. Gizemli ve ökült konulara ilginizin artabilir bu konularda eğitim almak isteyebilirsiniz.


Keyifli bir hafta dilerim.
Şeniz Çelebi