Haftalık burç yorumları | 22- 28 Temmuz 2019

Önceki haftaların gerginliğinden biraz da olsa uzaklaşacağımız, kendimizi daha pozitif ve özgüvenli hissedeceğimiz bir döneme giriyoruz. Güneşin salı itibariyle aslan burcuna geçmesiyle başlayacak olumlu etkilere pazar günü Venüs’ün de dâhil olması enerjimizi, görünüşümüzü, duygularımızı, parasal alanlarımızı fark edilir biçimde etkileyecek ve iyileştirmeye başlayacak. Önümüzdeki hafta bu etkiler daha belirgin hale gelebilir. 

Tüm bu gelişmelerle beraber Merkür’ün geri harekette olduğunu ve bulunduğu alanlarda aksaklıklara neden olabileceğini, iletişimimizi hala etkilemekte olduğunu unutmamakta fayda var.

Güneş ve ay tutulmaları, sert gezegen kavuşumları, Merkür retrosu derken mental, duygusal ve fiziksel olarak hayli yorulduk. Bu hafta yaşadığımız tüm zorlukların neden olduğunu, nasıl değiştirebileceğimizi düşünüp, yarım kalmış, tamamlanmamış birçok şeyi sonuca ulaştırdığımızda kendimizle ilgili çok yol kat edebiliriz. Bu bize Merkür’ün sunduğu önemli bir fırsat aslında. Yüklerimizi bıraktıkça özgürleşecek, yeni şeyler keşfedecek ve geniş açıdan bakabileceğiz hayata.

Alın terimizle edindiğimiz hayat dersleri bize mücadele ve dayanıklılığı, değişmenin verdiği heyecanı, başarabilmenin hazzını hediyeler şeklinde verecektir.

HAFTANIN TAVSİYESİ


  • Şükür et!
  • Hareket et!
  • Kendini mutlu et!
  • Keşfet!

\"\"


YÜKSELEN KOÇ

Aktif bir hafta sizleri bekliyor. İyimser, coşkulu, hareketli ve fazla atılgan olabilirsiniz. Sevdikleriniz ve çocuklarınızla konserlere, sosyal etkinliklere katılıp çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Enerjinizdeki artış sizi aksiyon ve adrenalin içeren sporlara yönlendirebilir. Keyfinizin kaçmaması adına tedbirli olmalı, hızdan ve riskten uzak durmalısınız. Aşk ilişkilerinde de çok olumlu etkilerin hâkim olduğu bu zamanlar şans sizden yana. Hayatın keyif veren yanlarını çok daha yoğun yaşayacaksınız ;)

\"\"

YÜKSELEN BOĞA

Evinizde güzel zamanlar geçireceğiniz, kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bu hafta bolca misafir ağırlayabilir, aile yemekleri düzenleyip bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Evinizle ilgili düzenleme ve dekorasyon değişikliği gibi konularda yaptığınız girişimler olumlu sonuçlanabilir, değişikliklerden mutlu olabilirsiniz. İstediğiniz bir taşınmayı bu hafta gerçekleştirmeniz de mümkün. Parasal konularda temkinli olmanız gereken bu hafta harcamalarınıza dikkat etmenizi öneririm. Yapacağınız anlaşmaları tekrar gözden geçirmelisiniz.

\"\"

YÜKSELEN İKİZLER

Geçtiğimiz haftalarda yaşadığınız para konusundaki sıkıntılarınızı çözümleyecek fırsatlar karşınıza çıkabilir. Ödemelerle ilgili olumlu gelişmeleri ve size sunulacak desteği iyi değerlendirmeli ancak yeni kararlar vermek için ağustosu beklemelisiniz. İletişiminizin çok güçlü ve enerjinizin yüksek olduğu bu hafta sosyal alanda çok aktif olabilir, iş gezilerine çıkabilir, önemli organizasyonlar içinde olabilirsiniz. Bol diyalog içeren işlerde başarılı olup kendinizi gösterebilirsiniz.

\"\"

YÜKSELEN YENGEÇ

Merkür’ün burcunuza gerilemesi yanlış anlaşılmalara, iletişim sorunlarına neden olabilir. Dalgınlıklar yaşayabilir, konsantrasyonunuzdaki zayıflık nedeniyle zorlanabilirsiniz. Bu dönem odağınız başkaları değil kendiniz olsun. Parayla ilgili alanlarda rahat etkiler sizi memnun ederken, yeni yatırımlar yapma konusunda sizi destekleyen bir gökyüzü var bu hafta. Sahip olmak istediğiniz bir gayrimenkul alabilir ya da altına yatırım yapabilirsiniz.

\"\"

YÜKSELEN ASLAN

Fiziksel ve ruhsal olarak sizi yoran enerjilerle bu hafta vedalaşıyorsunuz. Güneş sizi aydınlatmaya başladı. Zorlu etkiler yerini artan yaşam enerjisine bırakıyor. Fazlasıyla göz önünde olacağınız bu dönemde enerjik, iddialı, özgüvenli, cesur, sosyal ve keyif odaklı olup dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Yüksek motivasyon veriminizi arttıracak ve bir çok alanda kendinizi gösterme fırsatı bulacaksınız. Pazar itibariyle imajınızla ilgili yapacağınız her türlü değişim olumlu sonuçlar verecek ve sizi iyi hissettirecektir. Aşk ilişkilerinde de şanslı etkiler söz konusu.

\"\"

YÜKSELEN BAŞAK

İçinize döndüğünüz bu dönemi hayatınızla ilgili analizler yaparak ve geçmişi gözden geçirerek değerlendirebilirsiniz. Psikolojinizi ve manevi alanınızı etkileyen tesirlerin neler olduğunu tespit edip, ruhsal bir arınma içine girebilirsiniz. Zihinsel olarak da yenilenme fırsatı olarak görün bu dönemi. Sosyal çevreyle ilişkilerin çok iyi olmadığı bu haftayı sevdikleriniz ve kendinizle baş başa kalarak geçirmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

\"\"

YÜKSELEN TERAZİ

Uzun zamandır almış olduğunuz sorumluluklar sizi yormuş, kendinize zaman ayıramamış olabilirsiniz ama bu haftadan itibaren eğlenmek, rahatlamak için planlar yapmaya başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla katılacağınız her türlü ortamda kaliteli zamanlar geçirebilir, enerjinizi keyfe dönüştürebilirsiniz. Çevrenizin genişleyeceği ve önemli bağlantılar kurabileceğiniz bu dönem size güzel fırsatlar sunuyor.

\"\"

YÜKSELEN AKREP

Kariyerinizle ilgili konularda güzel başarılar elde edebileceğiniz, önemli gelişmeler yaşayacağınız bu haftayı çok iyi değerlendirin. Fikirlerinizin hayata geçtiği ve maddi kazanımlar getireceği durumlar yaşanabilir. Başarınız ve azminiz dikkatlerden kaçmayacak.

\"\"

YÜKSELEN YAY

Maceracı yapınızı ve keşfetmeye olan tutkunuzu bu hafta tatmin edici biçimde doyurabilirsiniz. Yurt dışı seyahatleri, yabancı kültürleri incelemek ve inançlar konusunda yapacağınız her türlü araştırma ufkunuzu genişletebilir. Akademik konularda desteklendiğiniz, duygusal ilişkilerde şanslı olduğunuz bu hafta bol bol gezin eğlenin.

\"\"

YÜKSELEN OĞLAK

Maddi konularda yeni gelişmeler içinde olabilir, para kaynaklarını gözden geçirip bu konuda önemli kararlar alabilirsiniz. Kredi çekebilir, eş ya da ortaklarınızdan parasal destek alabilirsiniz. Bu dönem özel hayatınızı da ihmal etmemeniz gerekiyor. Eski konular gündeme gelip tartışmalar yaşanabilir. Sorunları çözümlemek, üzerinden geçmek ve bitirmek için değerlendirin bu zamanı.

\"\"

YÜKSELEN KOVA

Aşk hayatınızın aktif olacağı, eşinizle iletişiminizin artıp bağlarınızın güçleneceği bu haftayı birbirinize zaman ayırarak çok verimli şekilde geçirebilirsiniz. Romantik ve paylaşımı yüksek bu zamanlar ilişkinize çok iyi gelecek, güzel gelişmelerin önünü açacaktır. Ortaklık yaptığınız kişilerle de olumlu gelişmeler yaşanabilir. Çalışma ortamınız ve rutin hayatınızda tamamlamadığınız işleri bitirmek için uygun bir hafta. Yeni yapılacak işlerde aksamalar olabilir.

\"\"

YÜKSELEN BALIK

Çalışma ortamınızda veriminizin arttığı, yaptığınız işle ilgili güzel gelişmelerin olacağı bir dönem. Kariyerinizle ilgili güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Önceki haftalarda şanslı olduğunuz ikili ilişkilere bu dönem dikkat etmelisiniz. İletişiminizdeki kopukluk varsayım üretmenize, yanlış anlamalara neden olabilir. Alıngan ve hassas olduğunuz bu dönem duygusal çıkışlar yapmamaya özen gösterin. Çocuklarınızla da bu hafta çok uyum içinde olmayabilirsiniz. Kaygıya kapılmayın ay sonunda bu etki sona eriyor.