Mercedes Benz Fashıon Week İstanbul 14. Sezon

Mercedes Benz Fashıon Week İstanbul 14. Sezon
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 14. Sezonu 8-11 Ekim tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları merkezinde gerçekleşiyor.

Tüm moda severleri bir araya getiren Fashion Week’ in bu seneki ana teması “TOGETHER”. Temanın amacı ise moda endüstrisinin tüm paydaşlarının güçlerini birleştirmeye ve tek bir moda platformu etrafında toplanan yaratıcılığı işlemek.

Ayrıca ana sponsor Mercedes Benz’ in benzersiz bir otomobil olarak anılan Yeni A-Serisi Sedan da kendisini göstermek için moda haftasında yerini almış bulunuyor. Yeni A-Serisi Sedan yapay zeka kullanımı ve geniş iç mekan tasarımı ile ilgiyi üzerine çoktan üzerine çekmiş bile.

Bildiğimiz üzere Mercedes-Benz tüm moda haftalarının sponsorluğunu yıllardır üstlenmiş durumda. Bu kapsam altında her sene desteklediği bir tasarımcının defilesini sunuyor. Bu yıl ki desteklenen tasarımcımız Kadir Kılıç. Marka ismi ise yine kendi adını taşıyan MiiN by Kadir Kılıç. Korece “güzellik”, Arapça ’da ise “kim” anlamına gelen MiiN’ in hikayesi ve tasarımları da Mercedes-Benz’in desteğini doğrular nitelikte. İsmi ve koleksiyonlarının temaları özenle seçilen bu markayı gördüğümde; bir koleksiyonu etkileyici ve değerli kılan üzerinde düşünülmüş bir hikayedir demeden geçemiyorum.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonlarını sergileyecek olan 41 tasarımcı ve marka, 28 etkinlikte defile ve sunumlarını sunacaklar. 12’ si defile, 10’u studio – mini defile formatında gerçekleşecek. Tasarımlarını farklı mekanlarda gerçekleştirmeyi tercih eden tasarımcılarımız ise;


Sudi Etuz : İstanbul Manifaturacılar Çarşısı
Lug Von Siga : Venedik Sarayı
Mehtal Elaidi : The Seed

Sektöre yön veren firmaların, eski-yeni tasarımcıların, moda tutkusu haline gelmiş olan herkesin heyecanla beklediği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 3. Gününü tamamlamak ve bize veda etmek üzere. MBFWI, hem global hem yerel olarak özellikle moda iletişiminin gelişimini sağlamak için tabii ki çok önemli. Fakat gerek koleksiyonlar gerek şovların gerçekleştiği mekanlar hatta aksesuarlar yalnızca moda ilgilileri için değil, sanat ile ilgilenen herkesin ilham alabileceği yaratıcılık ve profesyonellikte.

Işıltılı Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul günlerine veda ederken dikkat çeken davetlileri ve aynı zamanda tüm Fashion Week günlüklerini MBFWI resmi instagram hesabından takip edebilirsiniz.


https://www.instagram.com/mbfwistanbul/
http://www.mbfwistanbul.com/

Panel Programı

Defile Programı